F951C156MSAAQ2 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    F951C156MSAAQ2
  • Производитель
    Nichicon corporation
  • Описание
    AVX Corporation F951C156MSAAQ2 Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD RoHS: yes Capacitance: 15 uF Voltage Rating: 16 V ESR: 2 Ohms Tolerance: 20 % Case Code - in: 1206 Case Code - mm: 3216 Height: 1 mm Mfr Case Code: S Case Operating Temperature Range: - 55 C to + 125 C Series: F95 Product: Tantalum Solid Standard Grade - Other Various Dimensions: 1.6 mm W x 3.2 mm L Dissipation Factor DF: 8 Package / Case: 1206 (3216 metric) Termination Style: SMD/SMT Tradename: FRAMELESS